Jeśli pamiętacie stare, polskie gry przygodowe, to na pewno doskonale znacie również grę Teenagent. To jedna z najlepszych, klasycznych gier typu point and click stworzona na platformę Ms-Dos. Gra została stworzona przez ekipę ze studia Metropolis Software House i wydana w 1994 roku. Gra bardzo przypomina sławne produkcje LukasArts nie tylko ze względu na oprawę graficzną, ale również na sposób rozgrywki. Naszym głównym bohaterem jest pewien nastolatek o imieniu Marek Hopper, który został wplątany w pewną tajemniczą intrygę. Przez przypadek trafia do tajnej organizacji zwanej RGB i wkrótce staje się jednym z jej agentów. Jego pierwsze zadanie będzie polegało na rozwiązaniu zagadki znikających sztabek złota.

Teenagent

UWAGA! Emulator Ms-Dos uruchamia się jedynie w kilku przeglądarkach internetowych obsługujących aplety Java. Do gry zalecamy instalację przeglądarki Mozilla Firefox. Konieczna będzie również zmiana ustawień Javy i dodanie strony Gryescape.com.pl do listy wyjątków. W przeciwnym wypadku emulator się nie uruchomi wyświetlając okno Application blocked by security settings. Aby dodać stronę do listy wyjątków wchodzimy w Panel Sterowania i odnajdujemy ikonkę Java. Następnie przechodzimy do zakładki Security i klikamy przycisk Edit Site List. W otwartym oknie klikamy przycisk Add i w odpowiednim polu wpisujemy adres http://gryescape.com.pl. Zmianę zatwierdzamy klawiszem ENTER. W kolejnym okienku klikamy przycisk Continue, następnie zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK. Jeśli po uruchomieniu emulatora pojawi się okno Security Warning wybieramy opcję Block. Gra powinna się uruchomić.
Po dwukrotnym kliknięciu na okno emulatora prawym przyciskiem myszki kursor myszki zostaje zablokowany, dzięki czemu możemy poruszać nim wyłącznie na obszarze okna gry. Aby przywrócić kursor do normalnego trybu wystarczy ponownie kliknąć dwukrotnie prawy przycisk myszki w oknie emulatora.
Tryb Pełnoekranowy - Emulator Ms-Dos umożliwia uruchomienie gry na pełnym ekranie. Aby przełączyć grę w tryb pełnego ekranu wciskamy kombinację klawiszy Prawy ALT + Enter. Aby wyłączyć tryb pełnoekranowy wystarczy ponownie przyciskąć Prawy ALT + Enter.
Masz problem z grą lub chcesz podzielić się opinią na jej temat?