Indiana Jones and the Fate of Atlantis to pamiętna gra przygodowa stworzona przez studio LucasArts. W grze wcielimy się po raz kolejny w postać sławnego archeologia Indianę Jonesa i razem z nim ruszymy na kolejną przygodę. Tym razem przeniesiemy się do roku 1939, a dokładnie do przedednia II wojny światowej. Archeolog wyrusza na poszukiwania mitycznej Atlantydy, wyspy opisywanej w jednym z dzieł Platona. Legenda głosi, że została ona zatopiona na skutek potężnego kataklizmu. W tym epizodzie towarzyszyć nam będzie Sophia Hapgood, dawna współpracownica naszego archeologa, która od pewnego czasu zajmuje się mediumizmem. Sama rozgrywka bardzo przypomina inne gry przygodowe Lucas Arts. Graczem sterujemy za pomocą myszki wskazując mu miejsca w które ma się udać lub czynności które powinien wykonać. Zmagamy się nie tylko z depczącymi nam po piętach nazistami, ale także różnymi zagadkami.

Indiana Jones and the Fate of Atlantis

UWAGA! Emulator Ms-Dos uruchamia się jedynie w kilku przeglądarkach internetowych obsługujących aplety Java. Do gry zalecamy instalację przeglądarki Mozilla Firefox. Konieczna będzie również zmiana ustawień Javy i dodanie strony Gryescape.com.pl do listy wyjątków. W przeciwnym wypadku emulator się nie uruchomi wyświetlając okno Application blocked by security settings. Aby dodać stronę do listy wyjątków wchodzimy w Panel Sterowania i odnajdujemy ikonkę Java. Następnie przechodzimy do zakładki Security i klikamy przycisk Edit Site List. W otwartym oknie klikamy przycisk Add i w odpowiednim polu wpisujemy adres http://gryescape.com.pl. Zmianę zatwierdzamy klawiszem ENTER. W kolejnym okienku klikamy przycisk Continue, następnie zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK. Jeśli po uruchomieniu emulatora pojawi się okno Security Warning wybieramy opcję Block. Gra powinna się uruchomić.
Po dwukrotnym kliknięciu na okno emulatora prawym przyciskiem myszki kursor myszki zostaje zablokowany, dzięki czemu możemy poruszać nim wyłącznie na obszarze okna gry. Aby przywrócić kursor do normalnego trybu wystarczy ponownie kliknąć dwukrotnie prawy przycisk myszki w oknie emulatora.
Tryb Pełnoekranowy - Emulator Ms-Dos umożliwia uruchomienie gry na pełnym ekranie. Aby przełączyć grę w tryb pełnego ekranu wciskamy kombinację klawiszy Prawy ALT + Enter. Aby wyłączyć tryb pełnoekranowy wystarczy ponownie przyciskąć Prawy ALT + Enter.
Masz problem z grą lub chcesz podzielić się opinią na jej temat?