Skaut Kwatermaster to klasyczna gra przygodowa polskiej produkcji stworzona w podobnym stylu co stare gry przygodowe autorstwa LucasArts. Jeśli graliście w grę Day of the Tentacle to w Skaucie poczujecie się jak w domu. Obie gry są do siebie bardzo podobne, zarówno jeśli chodzi o głównego bohatera jak i poszczególne lokacje z powyginanymi budynkami. Fabuła jest dość banalna. Pewnego lata podczas obozu harcerskiego dochodzi do dziwnego wypadku. Pewna dziewczyna zatrzaskuje się przez przypadek we wnętrzu starego czołgu, a my będziemy musieli pomóc naszemu skautowi ją stamtąd wydostać.

Skaut Kwatermaster

UWAGA! Emulator Ms-Dos uruchamia się jedynie w kilku przeglądarkach internetowych obsługujących aplety Java. Do gry zalecamy instalację przeglądarki Mozilla Firefox. Konieczna będzie również zmiana ustawień Javy i dodanie strony Gryescape.com.pl do listy wyjątków. W przeciwnym wypadku emulator się nie uruchomi wyświetlając okno Application blocked by security settings. Aby dodać stronę do listy wyjątków wchodzimy w Panel Sterowania i odnajdujemy ikonkę Java. Następnie przechodzimy do zakładki Security i klikamy przycisk Edit Site List. W otwartym oknie klikamy przycisk Add i w odpowiednim polu wpisujemy adres http://gryescape.com.pl. Zmianę zatwierdzamy klawiszem ENTER. W kolejnym okienku klikamy przycisk Continue, następnie zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK. Jeśli po uruchomieniu emulatora pojawi się okno Security Warning wybieramy opcję Block. Gra powinna się uruchomić.
Po dwukrotnym kliknięciu na okno emulatora prawym przyciskiem myszki kursor myszki zostaje zablokowany, dzięki czemu możemy poruszać nim wyłącznie na obszarze okna gry. Aby przywrócić kursor do normalnego trybu wystarczy ponownie kliknąć dwukrotnie prawy przycisk myszki w oknie emulatora.
Tryb Pełnoekranowy - Emulator Ms-Dos umożliwia uruchomienie gry na pełnym ekranie. Aby przełączyć grę w tryb pełnego ekranu wciskamy kombinację klawiszy Prawy ALT + Enter. Aby wyłączyć tryb pełnoekranowy wystarczy ponownie przyciskąć Prawy ALT + Enter.
Masz problem z grą lub chcesz podzielić się opinią na jej temat?