7 dni i 7 nocy to kolejna, klasyczna przygodówka. Jej głównym bohaterem jest pewien młody detektyw - Waszek Fałdka. Akcja rozgrywa się w pewnym małym miasteczku o dość kuriozalnej nazwie. Miasteczko nazywa się bowiem Pipidówką. Detektyw nie ma zbyt wiele pracy, więc cały swój czas spędza głównie na przesiadywaniu w knajpach i piciu piwa. Pewnego dnia jednak odwiedza go miejscowy bogacz, który postanowił powierzyć mu pod opiekę swoje siedem córek. Detektyw będzie musiał zająć się nimi podczas jego nieobecności. Jeśli mieliście kiedyś okazję zagrać w 7 Dni i 7 Nocy to na pewno wiecie co będzie głównym celem naszego bohatera.

7 Dni 7 Nocy

UWAGA! Emulator Ms-Dos uruchamia się jedynie w kilku przeglądarkach internetowych obsługujących aplety Java. Do gry zalecamy instalację przeglądarki Mozilla Firefox. Konieczna będzie również zmiana ustawień Javy i dodanie strony Gryescape.com.pl do listy wyjątków. W przeciwnym wypadku emulator się nie uruchomi wyświetlając okno Application blocked by security settings. Aby dodać stronę do listy wyjątków wchodzimy w Panel Sterowania i odnajdujemy ikonkę Java. Następnie przechodzimy do zakładki Security i klikamy przycisk Edit Site List. W otwartym oknie klikamy przycisk Add i w odpowiednim polu wpisujemy adres http://gryescape.com.pl. Zmianę zatwierdzamy klawiszem ENTER. W kolejnym okienku klikamy przycisk Continue, następnie zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK. Jeśli po uruchomieniu emulatora pojawi się okno Security Warning wybieramy opcję Block. Gra powinna się uruchomić.
Po dwukrotnym kliknięciu na okno emulatora prawym przyciskiem myszki kursor myszki zostaje zablokowany, dzięki czemu możemy poruszać nim wyłącznie na obszarze okna gry. Aby przywrócić kursor do normalnego trybu wystarczy ponownie kliknąć dwukrotnie prawy przycisk myszki w oknie emulatora.
Tryb Pełnoekranowy - Emulator Ms-Dos umożliwia uruchomienie gry na pełnym ekranie. Aby przełączyć grę w tryb pełnego ekranu wciskamy kombinację klawiszy Prawy ALT + Enter. Aby wyłączyć tryb pełnoekranowy wystarczy ponownie przyciskąć Prawy ALT + Enter.
Masz problem z grą lub chcesz podzielić się opinią na jej temat?