Kajko i Kokosz to kolejna, polska klasyczna gra przygodowa typu point and click. Gra została wydana w 1995 roku przez studio Seven Stars. Pierwotnie gra powstała na komputery Amiga, jednak wkrótce pojawiła się także wersja dosowa. Opowiada ona o przygodach dwóch mieszkańców pewnej wioski zwanej Mirmiłów, Kajko i Kokoszu. To wioska zamieszkiwana przez osadników, którzy do tej pory wiedli spokojne życie z dala od zgiełku. Niestety pewnego dnia nieopodal ich wioski osiedliła się banda zbójów, którzy coraz bardziej wdają się mieszkańcom Mirmiłowa we znaki. Na domiar złego zbójcy obmyślili podstępny plan, dzięki któremu mają zamiar pozbyć się mieszkańców wioski. Chcą zatruć wodę w studni. Naszym zadaniem będzie pomóc bohaterom pokrzyżować ich szyki.

Kajko i Kokosz

UWAGA! Emulator Ms-Dos uruchamia się jedynie w kilku przeglądarkach internetowych obsługujących aplety Java. Do gry zalecamy instalację przeglądarki Mozilla Firefox. Konieczna będzie również zmiana ustawień Javy i dodanie strony Gryescape.com.pl do listy wyjątków. W przeciwnym wypadku emulator się nie uruchomi wyświetlając okno Application blocked by security settings. Aby dodać stronę do listy wyjątków wchodzimy w Panel Sterowania i odnajdujemy ikonkę Java. Następnie przechodzimy do zakładki Security i klikamy przycisk Edit Site List. W otwartym oknie klikamy przycisk Add i w odpowiednim polu wpisujemy adres http://gryescape.com.pl. Zmianę zatwierdzamy klawiszem ENTER. W kolejnym okienku klikamy przycisk Continue, następnie zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK. Jeśli po uruchomieniu emulatora pojawi się okno Security Warning wybieramy opcję Block. Gra powinna się uruchomić.
Po dwukrotnym kliknięciu na okno emulatora prawym przyciskiem myszki kursor myszki zostaje zablokowany, dzięki czemu możemy poruszać nim wyłącznie na obszarze okna gry. Aby przywrócić kursor do normalnego trybu wystarczy ponownie kliknąć dwukrotnie prawy przycisk myszki w oknie emulatora.
Tryb Pełnoekranowy - Emulator Ms-Dos umożliwia uruchomienie gry na pełnym ekranie. Aby przełączyć grę w tryb pełnego ekranu wciskamy kombinację klawiszy Prawy ALT + Enter. Aby wyłączyć tryb pełnoekranowy wystarczy ponownie przyciskąć Prawy ALT + Enter.
Arszi15 / 05 / 2016
Wypełniłam wskazówki i pomimo tego gra się nie uruchamia
Arszi15 / 05 / 2016
Lecą reklamy a gry niestety nie ma
Mic03 / 08 / 2016
Gdzie ta gra???????????